خوش آمدید, مهمان - لطفا برای ورود اینجا و یا برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
تکنولوژی های نوین / قیمت کانکس
« آخرين ارسال توسط ashkan022 فوریه 21, 2017, 11:33:30 am »
بهترین گذینه برای اسکان موقت کانکس می باشد زیرا قیمت کانکس نسبت به سایر سازه ها مناسبتر است از سایت ما بازدید فرمایید

http://www.starconex.com
2
معماری / شهر وینز چگونه ساخته شد و چرا از بین نمی رود ؟
« آخرين ارسال توسط fns4565 فوریه 20, 2017, 01:17:13 pm »
How venice Italy was beilt on a foundation of wood?!

چگونه ونیز ایتالیا روی فونداسیونی چوبی بنا شده است؟!

Upon visiting Venice Italy with all its canals the woodworker in me became very curious as to how the building foundations were created. I also became inquisitive about the construction techniques of this old city along the Adriatic Sea.

پس از دیدن ونیز ایتالیا با تمام کانال های آن بسیار کنجگاو شدم که چگونه فونداسیون سازه های آن را ساخته اند!همچنین تکنیک ساخت این شهر کهن بر روی دریای آدریاتیک چگونه بوده است؟


ونیز ایتالیا

The city of Venice is made up of 117 islands that are linked together by water canals, numerous small bridges. Venice is loaded with buildings of beautiful architecture that date back to the middle of the first millenium A.D. These buildings of grandeur are still very well preserved. So, what type of foundation supports this city built upon a lagoon? The simple answer is…wood

شهر ونیز از ۱۱۷ جزیره تشکیل شده است که توسط کانال های آبی و پل های کوچک متعددی به هم متصل شده اند.ونیز ازساختمان هایی با معماری های ویژه ای تشکیل شده است که به اواسط هزاره اول میلادی برمیگردند.این ساختمان های با عظمت هنوز هم باپرجا مانده اند.بنابرین،چگونه فونداسیونی این شهر ساخته شده بر روی تالاب را حفاظت میکند؟پاسخ ساده است…چوب!!!!


فونداسیون ساختمان های ونیز ایتالیا
Venice history dates back many years when people sought refuge. These people built upon the lagoon for safety from being attacked. In the lagoon there a collection of small island of rock and mud and it was here that these people started driving wood pilings into the mud and sand and into clay. The wood pilings became the initial foundation. However, there is another question to be answered. Where did the wood come from as Venice did not did have any forest? The wood was gathered in forest far away in the mountains of Slovenia, Croatia, and Montenegro.The timber was then transported by water to venice.

قدمت ونیز به سال ها قبل باز میگردد زمانی که مردم به دنبال پناه بودند. این افراد سازه های خود را بر تالاب ساختند تا بدین ترتیب از حمله ها در امان باشند.در تالاب مجموعه ای از جزایر کوچک سنگی و گلی وجود دارد.بدین ترتیب مردم الوارها و ستون های چوبی را داخل لجن،شن و گل قرار دادند.الوار های چوبی به فونداسیون اولیه تبدیل شد.اما در اینجا یک سوال دیگر وجود دارد،این چوب ها از کجا بدست آمده بودند در حالی که ونیز جنگلی نداشت؟!؟چوبها از کوه های جنگلی اسلوانی،کروات و مونته نگرو بدست میاده و سپس توسط آبها  به ونیز منتقل میشده است.

مقطعی از فونداسیون سازه های ونیزی به همراه جزئیات

فونداسیون ساختمان های ونیز ایتالیا
Yet, wood rots. How could the Venetians use vertical wood pilings in the salt water for a foundations system without the wood rotting? The wood is not exposed to oxygen as it is submerged in the water and mud and as a result it does not rot. In fact the wood becomes petrified due to a constant flow of mineral rich water around and through it. As a result the wood becomes a hardened stone-like structure.

و اما، پوسیدگی چوب ها!! ونیزی ها چگونه از الوار های عمودی چوبی در آب شور به عنوان فونداسیون استفاده میکردند بدون آنکه چوب ها پوسیده شوند؟!؟از جایی که چوب در آب و گل غوطه ور شده بود در معرض اکسیژن قرار نمیگرفت بنابرین پوسیده نمیشد.در واقع چوب در جریان دائمی آب معدنی غنی قرار داست و این موجب سخت و سنگی شدن چوب میشد و  همانند سازه های سخت سنگی میگشت.


نحوه قرار گیری سنگ و چوب در فونداسیون سازه های ونیزی
Once the all wood pilings are driven side by side into the mud of the lagoon as the initial foundation, they are then cut level where horizontal timber are laid. A stone foundation is then placed on top of the horizontal timbers. From there the building is built using wood framing techniques or brick. Who would ever have thought that the city of Venice with all its canals and gondolas was built on a foundation of wood?

پس از قرار دادن الوار ها در کنار هم در گل و لای تالاب به عنوان فونداسیون داخلی،الوار های عمودی،در سطحی که الوار های افقی قرار داده میشوند قطع میشوند.سپس فونداسیون سنگی روی الوار های افقی قرار میگیرد.آنگاه ساختمان با استفاده از  قاب چوبی یا آجر ساخته میشود.چه کسی تصور میکرد که شهر ونیز با تمامی کانال ها و قایق های(گوندولا،نوعی قایق که در کانال های شهر ونیز ایتالیا معمول است) خود بر روی فونداسیونی چوبی بنا شده باشد؟!؟

مقطعی از فونداسیون سازه های ونیزی
منبع: سبز سازه
3
عمران / اثرات پشم سنگ در عایق کاری ساختمان
« آخرين ارسال توسط paramisrockwool فوریه 17, 2017, 11:43:22 pm »
امروزه با توجه به گران شدن قیمت سوخت، سازندگان و مالکان ساختمان ها در پی راه حل هایی در کاهش مصرف انرژی در ساختمان هایشان می باشند. این هدف به دو طریق انجام می شود: 1- عایق کاری حراتی و بهینه سازی ساختمان، شرایط دمایی بخصوص در مسکن باید کنترل شده باشد تا دما بصورت یکنواخت باشد. 2- انتخاب و بهره برداری مناسب از دستگاه ها و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی.
یک ساختمان علاوه بر اینکه باید در برابر تبادل حرارتی و نفوذ گرما و سرما مقاوم باشد، باید در برابر نفوذ صدا نیز مقاوم باشد. از نظر حرارتی دمای مناسب هوای داخل ساختمان بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد است و از نظر صوتی نیز صدای بالای 40 دسیبل به اتاق نشیمن و بالای 30 دسیبل به اتاق خواب نباید نفوذ کند، تا آسایش صوتی ساکنان فراهم شود.
[تصویر: d6e0c71ca3722c71ddd73a242718257f_XL.jpg]

امروزه انواع مختلفی از عایق های حرارتی در بازار موجود هستند که هر کدام خواص و ویژگی ها مخصوص به خود را دارا می باشند. از بهترین عایق های که می توان به منظور عایق کاری ساختمان استفاده کرد، عایق هایی هستند که همزمان هم عایق حرارتی و هم عایق صوتی باشند. از جمله این عایق های می توان عایق های پشم سنگ و پشم سرباره را نام برد.
اگر از یک لایه عایق حرارتی صوتی پشم سنگ به ضاخت 5 سانتیمتر با دانسیته حداقل 80 کیلوگرم بر متر مکعب، برای عایق کاری دیوارهای ساختمانی استفاده شود، میزان اتلاف حرارت از ساختمان به شدت کاهش می یابد و بعلاوه از میزان ورود صدا به مقدار قابل توجهی کاسته می شود و آسایش حرارتی ایجاد می شود. ایجاد چنین شرایطی و عایق کاری صوتی و حرارتی بطور همزمان از ویژگی های قابل توجه عایق پشم سنگ می باشد.


علاوه بر این اثرات، چون پشم سنگ از سنگ بازالت تولید می شود یک عایق ضد حریق می باشد که در هنگام آتش سوزی به عنوان مانعی در برابر گسترش آتش عمل می کند و زمان بیشتری را برای فرار ساکنان و افراد گرفتار در حریق فراهم می کند.
عایق های حرارتی صوتی 4 مصرف اصلی دارند:
1- کنترل جریان گرما در داخل و خارج ساختمان. میزان تغییرات دمای هوا در مناطق گرمسیر و سردسیر بیشتر است به همین دلیل ضخامت عایق حرارتی مورد نیاز در این مناطق بیشتر می باشد.
2- نگه داشتن سد هوابخار و جلوگیری از تعرق در ساختمان و حفظ دما بالاتر از نقطه شبنم در مناطق سردسیر.
3- ایجاد آسایش حرارتی بیشتر با جلوگیری از اتلاف هوای گرم در زمستان و حفظ هوای خنگ در تابستان
4- جذب امواج صوتی و جلوگیری از ورود و یا خروج صدا. که این در مناطق شهری، نزدیک اتوبان ها، خط آهن، مناطق مسکونی نزدیک فرودگاه و ... بسیار مهم و تاثیر گذار است.


منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/334-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D8%B4%D9%85-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87
4
عمران / عایق کاری حرارتی لوله
« آخرين ارسال توسط paramisrockwool فوریه 17, 2017, 11:26:38 pm »
عایق کاری لوله های آب گرم باعث کاهش مصرف و اتلاف انرژی از لوله ها می شود و دمای آب را 2 الی 4 درجه گرمتر نگه می دارد. در صورتی که لوله های آب گرم عایق کاری حرارتی شوند دیگر نیاز نیست که شیر را مدتی باز نگه داشت تا آب خروجی گرم شود که این باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود.
عایق کاری حرارتی لوله های آب ممکن است در ابتدا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه به نظر نرسد اما پس از مدتی و از طریق صرفه جویی در مصرف انرژی و آب این هزینه نیز جبران می شود. به منظور کاهش هزینه عایق کاری شخصا نیز می توانید این کار را انجام دهید.
[تصویر: e529a8dc22bd84a37f6f8ae6b8ce40d3_XL.jpg]
در بعضی از موارد عایق کاری حرارتی لوله های ضروری است و در صورت عایق کاری ذخیری انرژی زیادی صورت می گیرد. مواردی مانند:
- گران بودن سوختی که برای گرم کردن آب استفاده می شود.
- فاصله بین آبگرمکن و محل استفاده از آب گرم زیاد باشد (طول لوله های آب گرم زیاد باشد)
- لوله های آب گرم در معرض هوای خیلی سرد قرار داشته باشند.
- استفاده زیاد از آب گرم

 
نکاتی درمورد عایق کاری لوله های آب گرم

- قبل از عایق کاری مقدار عایق حرارتی مورد نیاز و سایز لوله ها را به دقت اندازه گیری کنید.
- در آبگرمکن های گازی، عایق حرارتی باید حداقل تا 6 اینچ (حدود 15 سانتیمتر) از سوخت دور نگه داشته شود.
-  ضخامت عایق حرارتی بسته به میزان مقاومت حرارتی عایق بکار رفته و نیز تفاوت بین دمای هوای محیط و دمای آب گرمی که درون لوله ها جریان دارد، تعیین می شود.
- سراسر مسیر لوله کشی به همراه اتصالات و شیرهای فلکه باید عایق کاری حرارتی شود.
- برای عایق کاری لوله ها می توان از عایق های پتویی (مانند عایق پتویی پشم سنگ) و یا از عایق های لوله ای (عایق لوله ای پشم سنگ) که بطور ویژه برای عایق کاری لوله های ساخته می شوند، استفاده کرد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/333-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D9%85
5
عمران / نکاتی در مورد عایق کاری صوتی
« آخرين ارسال توسط paramisrockwool فوریه 17, 2017, 11:02:33 pm »
امروزه برای بزرگتر نشان دادن فضای داخلی ساختمان دیوارهای داخلی را حذف می کنند در حالی که در آشپزخانه از وسایل پر سروصدا استفاده می شود و در اتاق نشیمن یک سینمای خانگی گذاشته می شود.
سرو صدا یکی از مشکلات زندگی امروزه شده است و جای تعجبی ندارد اگر به دنبال محیطی آرام در خانه باشید. آلودگی صوتی خواب را بر هم می زند، آسایش را از شما می گیرد، باعث استرس می شود و کیفیت زندگی را پایین می آورد.

امروزه روش های گوناگونی برای عایق کاری ساختمان ها و کاهش انتقال و یا انعکاس صدا به وجود آمده است. البته روش هایی موثرتر هستند که عایق کاری در زمان ساخت بنا و ساختمان انجام شود و عایق صوتی در بین مصالح ساختمان بکار رود. عایق کاری صوتی پس از ساخت بنا نیز انجام می شود و اجرای آن آسان تر می باشد، اما میزان اثر بخشی آن کمتر است.

 
روش های مختلف عایق کاری صوتی

- بستن منافذ ورود و یا خروج صدا. اگر در ساختمان منافذی وجود داشته باشد که هوا بتواند از آن عبور کند پس صدا نیز می تواند از این منافذ خارج و یا وارد شود. تمام منافذ موجود در دیوارها و سقف ها باید مصدود شود. مانند اطراف جعبه های تقسیم برق، سیم ها، کانال ها، داکت ها و هر جایی که شی از داخل و یا خارج دیوار و سقف عبور کرده است.

- جلوگیری از ایجاد کانال های عبور صدا در دیوارها. از قرار دادن کلیدهای برق و دریچه های هوا در داخل دیوار پشت به پشت هم اجتناب کنید.

- مصالح سخت به آسانی صدا را از یک مکان به مکان دیگر انتقال می دهند، بنابراین تا حد امکان از مصالح سخت در ساختمان استفاده نکنید.

- برای جلوگیری از انتقال صدا بین اتاق های مجاور در یک ساختمان از عایق صوتی مانند عایق صوتی پشم سنگ استفاده کنید.

- صدای تخلیه آب فاضلاب طبقات بالایی برای ساکنان طبقات پایینی آزار دهنده است. این لوله ها را می توان با استفاده از پشم سنگ لوله ای، عایق کاری صوتی کرد.

- استفاده از پنجره های دو جدار و درب های عایق صدا.

 
مواد جاذب صدا

سطوح سخت باعث می شود که امواج صدا منعکس شوند در حالی که سطوح نرم جذب کننده ی صدا هستند. اگر بخواهیم انعکاس صدا را به حداقل برسانیم نباید از مواد سخت مانند چوب، کاشی، سرامیک و لمینیت استفاده کنیم.
عایق صوتی پشم سنگ به دلیل ساختار فیبری که دارد باعث کاهش انتقال صدا می شود و صدا را به خوبی جذب می کند. به همین دلیل از آن به منظور آکوستیک کردن محیط استفاده می شود و در عایق کاری اتاق های موسیقی نیز بکار می رود.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/331-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C
6
عمران / عایق کاری شرکت بزرگ نفتی با پشم سنگ
« آخرين ارسال توسط paramisrockwool فوریه 17, 2017, 10:50:37 pm »
ساختمان جدید اداره Statoil بیش از 66,000 متر مربع فضای طبقه ای دارد. این ساختمان دارای 9 طبقه می باشد که در پنج منشور مستطیل شکل قرار دارد و می تواند 2,500 نفر از کارکنان را در خود جا دهد.
طراحی و ساخت این ساختمان پسیو، سه سال طول کشیده است و براورد می شود که 1.5 میلیارد کرون نروژ هزینه داشته است. هدف ساخت آن ایجاد بنایی منحصر به فرد بوده است که مظهری از شرکت استات اویل (statoil) باشد. شرکت استات اویل، بزرگترین شرکت در نروژ و یکی از بزرگترین شرکت های جهان و یک پیشگام در صنعت نفت می باشد.
[تصویر: 2cd9d1d7bb30511eb4cd517c131ae148_XL.jpg]
 
نصب عایق حرارتی

برنامه زمان بندی این ساختمان بسیار فشرده بود و هم کارکنان و هم مواد استفاده شده با محدودیت هایی در طول زمان ساخت رو به رو بوده اند. در انتخاب مواد استفاده شده علاوه بر ایمنی، بهره وری انرژی و بودجه، زمان نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می کرده است. (عایق پشم سنگ یک عایق ضد حریق می باشد و از ایمن ترین عایق های حرارتی است).

تمام کردن پروژه ای به این بزرگی در طول سه سال بی سابقه بوده است و استفاده از عایق پشم سنگ ( به دلیل آسانی در نصب) یک فاکتور کمکی به حساب می آید.
عایق پشم سنگ در این پروژ بصورت افقی برای عایق کاری کف استفاده شده است. عایق های سخت پشم سنگ، نصب را در ارتفاعات آسان و سریع می کند. زمانی که چند صد متر مربع عایق نصب می شود، در پروژه هایی مثل پروژه Statoil، افزایش سرعت نصب عایق باعث می شود که مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی شود.

توانایی و آسانی نصب عایق کاری حرارتی در سطح زیرین این ساختمان منشوری شکل یک مزیت ویژه برای تیم عایق کاری این ساختمان به حساب می آید.
چنین پروژه هایی بطور نرمال حداقل به یک سال بیشتر زمان نیاز دارند. اما استفاده از راه حل هایی مثل عایق پشم سنگ باعث کاهش این زمان شده است.


منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/330-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%86%D9%81%D8%AA%DB%8C-statoil-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%D8%B4%D9%85-%D8%B3%D9%86%DA%AF
7
عمران / رهایی از سروصدا در آپارتمان
« آخرين ارسال توسط paramisrockwool فوریه 17, 2017, 10:11:54 pm »
آلودگی صوتی یکی از مشکلاتی است که امروزه گریبان گیر زندگی شهری و آپارتمان نشینی شده است. در آپارتمان ها و ساختمان ها دیوارها نازک و با آجرهای سفالی توخالی ساخته می شوند که صدا را به راحتی از خود عبور می دهند، به همین دلیل صدای همسایه ها به راحتی شنیده می شود که این به معضلی در زندگی آپارتمان نشینی تبدیل شده است.
علاوه بر صدای همسایه ها، صدای اتومبیل ها و موتورسیکلت هایی که در خیابان ها و اتوبان ها در حال تردد هستند نیز آسایش ساکنان آپارتمان ها را به هم می زند و آنها با آلودگی های صوتی بسیاری روبه رو هستند. در شهرهای بزرگ صدای مزاحم بوق زدن اتومبیل ها و گاز دادن موتورسیکلت ها حتی در نیمه شب نیز مانع از خواب راحت می شود.
[تصویر: 0847d5211daa2cfcfde28d825aa07d5d_XL.jpg]
مقابله با این مشکلات و فراهم کردن محیطی آرام که بتوان بعد از یک روز کاری در آن استراحت کرد، با عایق کاری صوتی ساختمان ها امکان پذیر است.
طبق آیین نامه ی ساختمان، حد مطلوب صدا در اتاق خواب 30 دسی بل، در نشیمن 40 دسی بل و در آشپزخانه 45 دسی بل است که صدا حداکثر 5 دسی بل می تواند از این مقادیر بالا باشد. اما امروزه در آپارتمان ها صداهای با 50 دسی بل به درون ساختمان نفوذ می کنند و آسایش ساکنان را بر هم می زنند. صدای تلویزیون، موسیقی و حتی حرف زدن همسایه ها نیز شنیده می شود که البته آن ها هم صدای ما را می شوند.


 
راهکارهای کاهش سر و صدای مزاحم

1- بهترین راهکار برای خلاص شدن از سر و صداهای مزاحم، عایق کاری صوتی دیوارها، کف و سقف ساختمان است. هزینه عایق های صوتی در برابر کل هزینه ساختمان ناچیز می باشد و رضایت ساکنان و آسایش آن ها را فراهم می کند. اگر از عایق های صوتی استفاده شود که همزمان عایق حرارتی نیز باشند (مانند عایق های معدنی، پشم سنگ) هزینه عایق کاری از طریق صرفه جویی که در مصرف انرژی می شود، در همان سال های اولیه جبران می شود.

2- شکل بلوک های ساختمانی باید به نحوی باشد که باعث تشدید، انعکاس و تفریق صدا نشود.
اما اگر ساختمان ساخته شده باشد و عایق کاری صوتی نشده باشد باید چه کارهای انجام داد؟

3- اگر ساختمان ساخته شده عایق کاری صوتی نباشد، یکی از راهکارها استفاده از مواد عایق صوتی در دیوارها، کف و سقف ساختمان است. از موادی باید در عایق کاری صوتی استفاده کرد که هم جذب کننده صدا باشند و هم انرژی صوت هنگام عبور از آنها کاهش یابد، از جمله این مواد می توان به عایق صوتی پشم سنگ، کنف، عایق های سربی و کاشی های سلولوزی را نام برد که هم جاذب صدا هستند و هم کاهش دهنده صدا. از این مواد معمولا درون دیوارها و سقف ها به منظور عایق کاری صوتی استفاده می شود اما ورقه هایی از آن ها نیز موجود است که می توان بر روی دیوار نصب کرد. معمولا افرادی که در منزل موسیقی تمرین می کنند از این مواد برای عایق کاری استفاده می کنند.

4- استفاده از فضای سبز اطراف ساختمان. فضای سبز باعث کاهش آلودگی صوتی می شود، طراحی ساختمان ها و آپارتمان ها باید به صورتی باشد که فضای سبز به عنوان مانعی در برابر صدا در اطراف آن قرار گیرد.

5- استفاده از پنجره های دو جداره، این پنجره ها به عنوان عایقی در برابر صوت عمل می کنند و باعث کاهش ورود صداهای بیرون به درون ساختمان می شود. اما اگر این پنجره ها درست نصب نشوند ممکن است دیگر عایقی در برابر صوت نباشند.

 
6- روش دیگر کاهش صدا، کاربرد دیوارهای صوتی در اطراف آپارتمان ها و ساختمان هایی که در نزدیکی بزرگراه ها قرار دارند، می باشد. البته ممکن است که هزینه های نصب چنین دیوارهای صوتی از عهده ی صاحب یک آپارتمان برنیاید.

7-  روش دیگر چیدمان درست وسایل خانه و کاربری مناسب اتاق ها می باشد. با چند روز اقامت در آپارتمان مکان هایی که بیشترین صداها به ساختمان وارد می شود را شناسایی کنید و مکان های استراحت را در جاهایی قرار دهید که کمترین سرو صدا به آنجا می رسد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/328-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1-%D9%88-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B2%D8%A7%D8%AD%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C
8
تکنولوژی های نوین / ساخت خانه های هوشمند با کانکس
« آخرين ارسال توسط ashkan022 فوریه 16, 2017, 10:01:50 am »
هایپرکانکس با ساخت خانه های هوشمند با کانکس از اولین شرکت های پیشرو در این زمینه بوده است و در این راستا به موفقیتهای چشمگیری نائل گردیده است به همین منظور از دوست درخواست داریم از سایت ما دیدن فرمایید
http://www.conex.name
9
تاسیسات / کرکره برقی | درب اتوماتیک
« آخرين ارسال توسط akamtork فوریه 15, 2017, 03:22:30 pm »
شرکت آکام ترک یکی از برترین برندهای تولید و اجرا و نصب درب های ضد سرقت و اتوماتیک وکرکره برقی و هوشمند میباشد.

http://kerkere-barghi.com/%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C/
10
عمران / روشهای مختلف مقاوم سازی ساختمان
« آخرين ارسال توسط alanddesign.com فوریه 11, 2017, 10:01:43 am »
هرکدام از روشهای مقاوم سازی ساختمان فوق کاربرد خاص دارد که دارای مزایا و معایبی می باشد که به طور مختصر در ادامه بدان اشاره می شود.

گروه معماری آلند طراح و مجری مقاوم سازی ساختمان  به روشهای ذکر شده در بالا، طراحی بهینه ساختمان (بهینه سازی سازه) ، مجری کاشت میلگرد و… میباشد که در ادامه توضیح داده خواهند شد.

مقاوم سازی ساختمان به روش ژاکت بتنی :

در این روش با افزایش مقطع تیر و ستون از پوشش بتن مسلح اعضا تقویت میگردند. شکل زیر نمونه ای از اجرای این روش را به همراه جزییات معمول اجرایی آن نشان می دهد. کاربرد این روش در موارد زیر است:

    • محصورکردن بتن

    • افزایش مقاومت برشی

    • افزایش مقاومت خمشی

    • افزایش سختی جانبی

    • اصلاح اتصالات در قابها

مزایای این روش به طورخلاصه بدین شرح است:

    • امکان اصلاح همزمان کلیه مشکلات سختی و مقاومتی در قابهای بتنی

    • اصلاح اتصالات در قابها

    • امکان اصلاح باربری ثقلی ستونها

    • سهولت ایجاد پیوستگی بین اعضا

    • عدم نیاز به پوشش ضد حریق

    • دخالت ناچیز در معماریجزییات اجرایی مقاوم سازی سازه بتنی به روش ژاکت بتنی

این روش معایبی نیز به همرا دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

    • افزایش وزن قابل توجه در سازه

    • افزایش ابعاد تیر و ستونها و کاهش فضای مفید

    • زمان زیاد برای اجرای طرح

    • هزینه نسبتا زیاد

    • نیاز به قالب بندی و عملیات اجرایی متعدد

مقاوم سازی ساختمان به روش ژاکت فولادی  (PRP):

در این روش مقطع تیر و ستون با استفاده از ورقهای فولادی تقویت میگردند. شکل ۶ و ۷ نمونه هایی از اجرای این روش را به همراه جزییات معمول اجرایی آن نشان می دهد.

کاربرد این روش در موارد زیر است:

    • محصورکردن بتن

    • افزایش مقاومت برشی

    • افزایش مقاومت خمشی

    • افزایش سختی جانبی (کم)مقاوم سازی ساختمان


مزایای این روش به طورخلاصه بدین شرح است:

    • امکان اصلاح اغلب مشکلات سازه ای در قابهای بتنی

    • عدم نیاز به قالب بندی

    • سرعت اجرای بیشتر نسبت به ژاکت بتنی

    • گزینه مناسب برای محصور کردن بتن ستونها

    • عدم وجود مشکلات معماری

این روش معایبی نیز به همرا دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

    • نیاز به پوشش های ضد حریق در سازه های مهم و افزایش هزینه

    • زمان زیاد اجرا و عملیات متعدد کاشت آرماتور و جوشکاری در صورت نیاز به افزایش مقاومت خمشی و برشی

    • هزینه زیاد

    • نیاز به حجم زیاد گروت و عملیات تزریق

    • صعوبت بالا و یا عدم امکان اصلاح اتصالات در قابها

مقاوم سازی ساختمان به روش ژاکت الیاف پلیمری ( FRP ) :

در این روش مقطع تیر و ستون با استفاده از الیاف پلیمری تقویت می شوند. شکل ۸ نمونه ای از اجرای این روش را نشان می دهد.

کاربرد این روش در موارد زیر است:

    • محصورکردن بتن

    • افزایش مقاومت برشی

    • افزایش مقاومت خمشی ( محدود و غیر لرزه ای )مقاوم سازی سازه بتنی به روش ژاکت FRP

مزایای این روش به طورخلاصه بدین شرح است:

    1- سرعت مناسب اجرا

    2- گزینه مناسب برای محصور کردن بتن ستونها

    3-عدم نیاز به قالب بندی

    4- عدم نیاز به عملیات تخریبی

    5- عدم وجود مشکلات معماری

این روش معایبی نیز به همرا دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

    1- هزینه بسیار زیاد

    2- نیاز به عملیات زیرسازی با ملات مخصوص

    3- افزایش هزینه اجرا در صورت قالب بندی نامناسب بتن اجرا شده

    4- افزایش پر هزینه مقاومت خمشی

    5- عدم امکان اصلاح مقاومت خمشی اعضای قابها برای مقاصد لرزه ای

    6- عدم امکان اصلاح اتصالات

    7- عدم اصلاح سختی سازه

    8- نیاز ضروری به پوششهای ضد حریق

منبع:https://www.alanddesign.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86.html

صفحه: [1] 2 3 ... 10